אלגרבה

אזור אלגרבה, עם החופים הזהובים, קו החוף המכוסה בשמש ומסורות שורשיות עמוקות, הפך זה מכבר לאבן שואבת לחובבי שמש ולהרפתקנים כאחד. במהלך השנים, חלקים מסוימים של אזור מפתה זה עברו התפתחות משמעותית, ועכשיו בניינים מודרניים ואתרי נופש רחבי ידיים מנקדים כעת את הנוף, כדי לספק את הדרישות של זרם התיירים ההולך וגדל.

עם זאת, בתוך השינויים הללו, יש מספר עיירות שהתעקשו לשמור על הקסם המקורי שלהן. אבני חן נסתרות אלה, שלא נפגעו מתהליך העיור המהיר, מציגות בפנינו את הקסם המקורי של אלגרבה, ומציעות למבקרים מיזוג מענג של ארכיטקטורה היסטורית, רחובות מרוצפים ותרבות פורטוגזית מסורתית.

סילבס

סילבס (Silves), ששימשה בתקופת השלטון המורי עיר הבירה של אזור אלגרבה, משדרת קסם היסטורי שאין להכחישו. עם טירת אבן החול האדומה שלה הניצבת זקיף מעל שטיח של גגות טרקוטה, רחובות מרוצפים צרים וארכיטקטורה עתיקה, העיר היא שער בזמן שמעביר אותנו לפורטוגל של ימי הביניים.

כשתצעדו בסמטאות המפותלות של סילבס תעברו בין מבנים היסטוריים שמורים היטב ובכיכרות מוצלות, שם תוכלו לעצור ולספוג את האווירה של התקופה שחלפה.

טירת סילבס, עם הביצורים המרשימים שלה והנוף הפנורמי של מטעי התפוזים והאזור הכפרי שמסביב, היא התגלמות העבר המפורסם של העיר. הקתדרלה הגותית של העיר, ה-Sé, משמשת גם היא עדות ליכולת האדריכלית ולרגישויות האסתטיות של אותה תקופה.

טאווירה

טאווירה (Tavira), המכונה לפעמים "ונציה של האלגרבה", היא עיירה שובת לב המשלבת קסם מסורתי עם יופי טבעי. טאווירה בנויה על התוואי של נהר בשם גילאו (Gilão) ומציגה בגאווה מערך של גשרים עתיקים, כולל הגשר הרומי הציורי המחבר בין שני חצאי העיירה. קו הרקיע שלה מנוקד בצריחי כנסיות אלגנטיים, בניינים מסוידים בלבן עם גגות טרקוטה ושאריות מעברה המורי. הרחובות המפותלים מעוטרים באזולג'וס (אריחים פורטוגזיים מסורתיים) ומובילים לכיכרות נסתרות שבהן מתאספים המקומיים תחת עצים עתיקי יומין.

עדות למשיכה של טאווירה היא אוסף הכנסיות שלה, שתי כנסיות בולטות ביכולות הארכיטקטוניות שלהן: כנסיית Misericórdia בסגנון הרנסנס והסנטה מריה דו קסטלו מימי הביניים. מעבר למרכז ההיסטורי של העיירה, לגונת ריה פורמוסה הסמוכה והחופים הבתוליים של איליה דה טאווירה הם מקומות מפלט טבעיים, מה שהופך את טאווירה לתערובת מענגת של תרבות, היסטוריה ונפלאות הטבע.

פרגודו

פרגודו (Feragudo), השוכנת על גדות נהר האראדה, היא פנינה ציורית שהצליחה לשמור על הקסם האלגרבי האותנטי שלה בתוך ההתפתחות ההולכת וגוברת של האזור. העיירה נפרשת כמו גלויה, עם רחובות צרים מרוצפי אבן המתפתלים על פני בתים ציוריים מסוידים בלבן המעוטרים בבוגנוויליה ​​וגרניום תוססים. כיכר הכפר, מוקד של פעילות מקומית, מלווה לעתים קרובות במקצבים רכים של מוזיקה פורטוגזית מסורתית.

סמוך לפרגודו נמצא המבצר המרשים של סאו ז'ואאו דה ארד, אשר מהווה עדות להיסטוריה העשירה של האזור. העובדה שפרגודו סמוכה לחופים בתוליים, כמו פראיה גרנדה וקנירוס, ותחומה על ידי צוקים דרמטיים, היא שמבליטה עוד יותר את המשיכה שלה והופכת אותה לאחד המקומות היפים באלגרבה.

אלטה

אלטה (Alte), החבויה בעורף של אלגרבה, נחשבת לעתים קרובות לעיירה הציורית ביותר באזור. בניגוד לעיירות החוף, הפיתוי של אלטה טמון בשמירה על ההוויה המסורתית ובסביבה הרגועה והשלווה. העיירה מלאה בתים מקסימים מסוידים בלבן הנושאים ארובות בדוגמאות מורכבות, סימן היכר של האדריכלות האלגרבית.

מוקד המשיכה המיוחד של אלטה הם מעיינות המים המתוקים הטבעיים שלה, Fonte Pequena ו-Fonte Grande. מעיינות אלה, השוכנים בתוך צמחייה עבותה, מספקים מקומות שלווים שבהם מים צלולים ממלאים בריכות עתיקות יומין, ומציעים הפוגה מרעננת במהלך החודשים החמים.

עם השילוב של אותנטיות תרבותית ויופי טבעי, אלטה עומדת כקונטרה שלווה לאתרי הנופש ההומים על החוף, מה שהופך אותה לביקור חובה עבור אלה המחפשים את הקסם העתיק והמיוחד של אלגרבה.

סלמה

סלמה (Salema), הממוקמת על קו החוף המערבי של אלגרבה, היא שילוב של קסם מסורתי ויופי טבעי. כפר הדייגים המוזר הזה, רחוק בכי מאתרי הנופש ההומים, נושא עדיין הדים מעברו הצנוע. בשיטוט ברחובות הכפר, אפשר לראות קוטג'ים מסוידים לבן, בתי דייגים וסמטאות צרות המובילות ישירות אל החולות הזהובים של חוף סלמה.

החוף עצמו הוא רצועה חלומית, עם חולות רכים שפוגשים את מי האוקיינוס ​​האטלנטי התכולים, מה שהופך אותו למקום אידילי להירגע בו ולספוג את האווירה השלווה. צוקים דרמטיים יוצרים סהר מגן מסביב למפרץ, ומדי פעם חושפים מאובנים עתיקים ושרידים מהעבר הרחוק של האזור.

יתר על כן, סעודה על שפת הים, עם דגים טריים בתפריט, מקפלת את המהות האותנטית והבתולית של Salema, מה שהופך אותה לאחד המפלטים היפים והאמיתיים ביותר על חוף הים של אלגרבה.

Cabanas de Tavire

Cabanas de Tavira, השוכן ממזרח לאלגארבה, הוא שילוב שובה לב של נופים שלווים וקסם מסורתי. במקור כפר דייגים קטן, Cabanas שמרה על האווירה האותנטית והנינוחה שלו למרות הפופולריות הגוברת שלו.

קו החוף שלו מעוטר בסירות דייגים ישנות מעץ המונחות על החולות הזהובים, בעוד שלגונת ריה פורמוסה הרחבה והשלווה משמשת כחיץ יפהפה בין העיירה לים הפתוח. הטיילת של העיירה מוקפת בעצי דקל ומציעה נופים מענגים של הלגונה, מה שהופך אותה למקום אידיאלי לטיולים נינוחים.

בצד השני של המים שוכן חוף Cabanas הבתולי, הנגיש בשיט קצר בסירה, שבו רצועות אינסופיות של חולות אבקתיים ומים תכולים מספקים ניגוד מדהים ליערות האורנים המוריקים של האזור. השילוב הזה של חוף, לגונה ומבנים מסורתיים, כולם שטופים בזוהר אלגרבי חמים, מעניק ל-Cabanas de Tavira את הקסם הייחודי והקסום שלו.