סינטרה פורטוגל | עיר מיוחדת וססגונית

סינטרה פורטוגל | עיר מיוחדת וססגונית

סינטרה, אחת העיירות היפות והססגוניות של פורטוגל. העיירה המיוחדת הזו נמצאת כ-30 ק"מ ממערב לליסבון. אפשר לעשות ביקור מרוכז של יום אחד אבל, אם יש לכם זמן, מומלץ להשקיע בה יותר מיום.

אפשר להגיע לסינטרה בתחבורה ציבורית, בעזרת רכב שכור או להצטרף לסיור שיוצא מליסבון ולבקר באתרים המרכזיים שלה.  

אם אתם מתלבטים באיזו דרך הכי כדאי להגיע לסינטרה, אתם מוזמנים להתייעץ בקבוצת הפייסבוק 'טיפים ועצות למטיילים בפורטוגל' ואנו נשמח לעזור לכם להחליט.

הגעה באמצעות רכבת מליסבון

רכבת מליסבון היא דרך נהדרת להגיע לעיירה מיוחדת זו, הנסיעה אורכת כ-40 דקות ואינה יקרה כלל (יישאר לכם עודף מ-3 יורו). הרכבות יוצאות מתחנת רוסיו (Rossio) בתדירות די גבוהה ולא צריך להזמין מקום, פשוט באים לתחנה וקונים כרטיס. 

לאחר שתגיעו לתחנת הרכבת של סינטרה תוכלו להמשיך רגלית לחלק להיעזר באובר/בולט/מונית/טוקטוק אבל האפשרות המועדפת היא לרכוש כרטיס לאוטובוס Hop On Hop Off שעובר בין התחנות השונות ומאפשר לכם להגיע בקלות ובנוחות לאתרים השונים של סינטרה. 

הגעה באמצעות רכב שכור

רכב שכור הוא אפשרות כיפית אבל יש כמה חסרונות בהגעה לסינטרה עם רכב. החיסרון הראשון הוא פקקים, הדרך נוטה להיות פקוקה בשעות הבוקר מה שהופך את ההגעה לארוכה ועלול להיות מייגע. 

החיסרון השני של הגעה עם רכב הוא שאי אפשר להגיע לחלק מהאתרים באמצעות רכב ולכן צריך להחנות אותו בתחנת הרכבת ולהמשיך באמצעות מונית/טוקטוק/אובר/בולט. או באמצעות אוטובוס Hop On Hop Off

היתרון של רכב הוא שאם אחרי הביקור בסינטרה רוצים לבקר בקאבו דה רוקה או בקשקאיש אז הנסיעה נוחה יותר ואין תלות בתחבורה ציבורית. 

סיור מליסבון

זוהי הדרך הנוחה ביותר כי היא כוללת הסעה, הדרכה ואף שילוב עם אתרים אחרים כמו קאבו דה רוקה. 

אטרקציות בסינטרה

ארמון פנה (Palacio da Pena)

הארמון הססגוני הזה הוא נקודת המשיכה העיקרית של העיר. הארמון נבנה במאה ה-12 בנקודה גבוהה באיזור. הארמון שימש בתחילה כמנזר ובמהלך המאה ה-19 משפחת המלוכה הפכה אותו לארמון. 

העיצוב של הארמון הוא שילוב של כמה סגנונות אדריכליים שהיו נהוגים באותה תקופה וזה בדיוק הקסם שלו. 

כשתבקרו בארמון נצלו את העובדה שהוא נבנה בנקודה גבוהה קחו ותתרשמו מיופיו של האיזור.

 

ארמון פנה בסינטרה פורטוגל

המצודה המורית (Castelo dos Mouros)

הטירה המורית נבנתה במהלך התקופה שבה פורטוגל הייתה תחת כיבוש ערבי. המורים בנו את המצודות שלהם בנקודות שולטות בשטח כדי להשיג עליונות אסטרטגית. 

הטירה היא יצירה אדירה הצמודה לסלע, ואשר צופה אל האוקיינוס האטלנטי. הטירה הייתה הגנה מרכזית בזמני הכיבוש המוסלמי אך לא הצליחה לעצור את הרקונקיסטה. 

 

הארמון הלאומי של סינטרה 

הארמון הלאומי של סינטרה הוא הארמון העתיק ביותר בפורטוגל! הארמון נבנה במאה ה-15 על ידי לא אחר מאשר זואו ה-I. במהלך השנים התווספו לארמון הלאומי של סינטרה חדרים, אגפים וחצרות על ידי מלכים שונים. 

הארמון שימש כמעון הקיץ הרשמי של בית המלוכה עד לשנת 1910. 

באולם הברבורים המפואר, ששימש בעבר לאירוח נשפים מפוארים, תוכלו להתרשם מציור של ברבורים שכתר על צווארם. את הציור הקדיש ז'ואו ה-I לאשתו לאות אהבתם. 

לאן ממשיכים מסינטרה?

קאבו דה רוקה (Cabo da Roca)

מסינטרה תוכלו לנסוע כ-18 ק"מ מערבה ולהגיע בקלות לקאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית.

עד עידן התגליות וההפלגות מערבה האמינו הפורטוגלים שזהו קצה העולם ושמעבר לנקודה הזו שוכנים יצורי ים מפלצתיים ושמי שעובר אותה חשוף לסכנות רבות.

מה לעשות בקאבו דה רוקה?

  • בקאבו דה רוקה יש צוקים מרשימים המתנשאים לגובה של 150 מטר מעל לאוקיינוס.
  • במהלך המאה ה-16 נבנה במקום מבצר מרשים שנועד לסייע בהגנה על נקודות אסטרטגיות שונות לאורך החוף.
  • מגדלור מרשים ביותר ששימש בעבר לאיתות ואזהרה. בניית המגדלור הסתיימה ב-1772 ומאז הוא מאותת לספינות שונות על קרבתו של החוף. המגדלור מאיר באור חזק מאוד ואורו מגיע למרחק של כ-40 ק"מ מהחוף.
  • עמוד אבן שעליו לוח בו חקוקות הקוארדינטות של הנקודה ומשפטו של המשורר הפורטוגלי קמואש: "כאן, המקום בו הארץ מסתיימת והים מתחיל".

כדאי לתזמן את הביקור בקאבו דה רוקה לשעות אחר הצהריים וליהנות מהשקיעה המרשימה שבה השמש נבלעת באוקיינוס האטלנטי שממלא את האופק.